Φυλλάδιο Ε.Π.Σ.

Δηλώστε εδώ σπήλαια που απειλούνται από κάθε είδους καταστροφή. Παρατηρήσεις, ονομασίες, δήμους κοινότητες κτλ. Διαβάστε για ενέργειες που γίνονται ή που προγραμματίζονται...
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
mamouni
Active Member
Δημοσιεύσεις: 400
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 04, 2005 3:55 pm
Τοποθεσία: Άθηνα
Επικοινωνία:

Φυλλάδιο Ε.Π.Σ.

Δημοσίευση από mamouni »

Κείμενο: έχουμε
Φωτογραφικό Υλικό: έχουμε
Γραφίστα: δεν έχουμε!!!!!!

Επειδή φάνηκε κατά την 10 ΠΣΣ ότι το θέμα της προστασίας σπηλαίων, ενδιαφέρει πολύ κόσμο (ευτυχώς!) σας ενημερώνω ότι ενώ έχουμε υλικό και αρκετό φωτογραφικό υλικό για να φτιάξουμε το περιβόητο Φυλλάδιο της ΕΠΣ, δεν έχουμε γραφίστα με λίγο διαθέσιμο χρόνο για να μας το φτιάξει.

Λογικά ένα τρίπτυχο που θα κινηθεί στα σχεδιαστικά πλαίσια του φυλλαδίου της Οίτης, δεν πρέπει να αποτελεί μεγάλο φόρτο εργασίας για ένα γραφίστα (ειδικά εφόσον "το στήσιμο" είναι λίγο-πολύ έτοιμο). Υπάρχει, λοιπόν, κάποιος με γνώσεις γραφιστικής και διάθεση για προσφορά/βοήθεια που θα ήθελε να το αναλάβει?

[-o<
Όλο λάδι-λάδι... και τηγανίτες τίποτα!
Άβαταρ μέλους
elena
Active Member
Δημοσιεύσεις: 1068
Εγγραφή: Τετ Μαρ 23, 2005 12:23 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από elena »

Σε περίπτωση που ΔΕΝ βρεθεί γραφίστας, σε λίγες εβδομάδες νομίζω ότι θα μπορώ να βοηθήσω αν χρειάζεται.
Βέβαια αυτό μόνο σε περίπτωση που δεν βρεθεί κάποιος επαγγελματίας, γιατί εγώ γραφίστας δεν είμαι και συνεπώς δεν θα έχω και το ίδιο αποτέλεσμα, αλλά στην έσχατη... ;-)
:coffee: Έλενα Λάλου :speleo:
.....
Πάντα στον νου σου νάχεις την Ιθάκη.
Το φθάσιμον εκεί είν' ο προορισμός σου.
Αλλά μη βιάζεις το ταξίδι διόλου....
xaris
Active Member
Δημοσιεύσεις: 251
Εγγραφή: Δευ Απρ 04, 2005 3:07 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από xaris »

Πάσα προσφορά δεκτή. Νομίζεις εμάς επαγγελματίες;
Χάρης
Μέλος του Ομίλου Σπηλαιολογίας Ναυπλίου

ΜΗΔΕΝΙ ΔΙΚΗΝ ΔΙΚΑΣΗΣ ΠΡΙΝ ΑΜΦΟΙΝ ΜΥΘΟΝ ΑΚΟΥΣΗΣ
ΕΚΑΣ ΟΙ ΒΕΒΥΛΟΙ
H.U.E.
Άβαταρ μέλους
mamouni
Active Member
Δημοσιεύσεις: 400
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 04, 2005 3:55 pm
Τοποθεσία: Άθηνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από mamouni »

Προσφέρθηκε ήδη η haris με pm, η οποία επίσης δεν είναι επαγγελματίας γραφίστρια (απ' όσο γνωρίζω... :?: :!: - Μακάρι να είναι δηλαδή!!)

τώρα, εάν γνωρίζεστε μεταξύ σας κι είναι εύκολο, θα μπορούσατε ακόμα και να συνεργαστείτε, για ένα τέλειο αποτέλεσμα...

Εγώ είμαι ανοιχτή σε όλες τις προτάσεις, αρκεί να καταφέρουμε να φτιάξουμε το πολυπόθητο φυλλάδιο (σίριαλ έγινε!)

Χάρη, πρέπει να ρίξεις ματιά στο κείμενο για να το προχωρήσουμε. Τη Δευτέρα δεσμεύτηκα να το στείλω στο κορίτσι για να ξεκινήσει
Κατερίνα, ως επιτροπή Εκδόσεων / Εντύπων, το φυλλάδιο θα γίνει όπως το φυλλάδιο της Οίτης (σαν στήσιμο / χρώματα κτλ), αλλά με πιο γενικό κείμενο και διαφορετικές φωτογραφίες. Θα το λάβεις όταν είναι έτοιμο, σε περίπτωση που έχεις κάποια παρατήρηση, ώστε να το διορθώσουμε...

haris, elena, χίλια ευχαριστώ για την προθυμία σας να βοηθήσετε! :kiss:
Όλο λάδι-λάδι... και τηγανίτες τίποτα!
Άβαταρ μέλους
elena
Active Member
Δημοσιεύσεις: 1068
Εγγραφή: Τετ Μαρ 23, 2005 12:23 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από elena »

Έχω μιλήσει με την haris και με μεγάλη χαρά (λόγω πηξίματος, για να μην παρεξηγούμαστε!) έχω παραχωρήσει τη θέση μου.
Φυσικά οποιαδήποτε βοήθεια κι αν χρειατεί είμαι στη διάθεσή της ;-)
:coffee: Έλενα Λάλου :speleo:
.....
Πάντα στον νου σου νάχεις την Ιθάκη.
Το φθάσιμον εκεί είν' ο προορισμός σου.
Αλλά μη βιάζεις το ταξίδι διόλου....
Άβαταρ μέλους
haris
Active Member
Δημοσιεύσεις: 496
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 19, 2005 6:27 pm
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από haris »

mamouni έγραψε: τώρα, εάν γνωρίζεστε μεταξύ σας κι είναι εύκολο, θα μπορούσατε ακόμα και να συνεργαστείτε, για ένα τέλειο αποτέλεσμα...
Ε όχι και να συνεργαστούμε με την elena! Να σκεφτείς της ζήτησα κάποια links και μου τα'στειλε σε λιγότερο από πέντε λεπτά!!! :wink:
Άβαταρ μέλους
MALAMA KATERINA
Active Member
Δημοσιεύσεις: 397
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 31, 2005 9:35 pm

Δημοσίευση από MALAMA KATERINA »

Κι εγώ με τη σειρά μου είμαι στη διάθεση της Επιτροπής Προστασίας. Βέβαια, θα προτιμούσα να γίνει αυτό με τον καινούριο χρόνο όπου δεν θα με τρέχουν τα διοικητικά του συλλόγου μου αλλά και τώρα όπου και όπως προλαβαίνω, θα σας βοηθήσω. Με την ευκαιρία ζητώ συγνώμη από την Ερη προσωπικά γιατί με είχε καλέσει να τη βοηθήσω λίγο παλαιότερα αλλά δεν το έκανα. Ερη μου, συγνώμη, δεν προλάβαινα.
Μπράβο σε όλους για την προσπάθειά σας. Ευχομαι το νεο ΔΣ της Ομοσπονδίας να τη λάβει πολύ σοβαρά υπόψη της και να σας υποστηρίξει με όλες του τις δυνάμεις.
Μία φορά κι έναν καιρό
ήμουν ελπίδα για τον κόσμο
τώρα μόνη κολυμπώ..


http://lifeaction.blogspot.com/
http://okthisismylife.blogspot.com/
http://www.flickr.com/photos/43010836@N02/
Άβαταρ μέλους
mamouni
Active Member
Δημοσιεύσεις: 400
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 04, 2005 3:55 pm
Τοποθεσία: Άθηνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από mamouni »

MALAMA KATERINA έγραψε:Βέβαια, θα προτιμούσα να γίνει αυτό με τον καινούριο χρόνο όπου δεν θα με τρέχουν τα διοικητικά του συλλόγου μου αλλά και τώρα όπου και όπως προλαβαίνω, θα σας βοηθήσω.
Κατερινιώ, θα ξεκινήσουμε με τη haris άμεσα, με την ελπίδα σε μερικές εβδομάδες να είμαστε έτοιμοι, γιατί με το νέο χρόνο δεν θα μπορώ να ασχοληθώ εγώ... :baby:
Όλο λάδι-λάδι... και τηγανίτες τίποτα!
Άβαταρ μέλους
giorgos
Active Member
Δημοσιεύσεις: 406
Εγγραφή: Τετ Μαρ 23, 2005 11:12 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από giorgos »

Θα μπορείς . . . θα μπορείς . . . :wink:

Στο ένα χέρι το :baby: και στο άλλο το :coffee:
Εικόνα
HARDWARE: Τμήμα του υπολογιστή, το οποίο δέχεται τα χτυπήματά μας όταν το software παρουσιάσει πρόβλημα
Άβαταρ μέλους
mamouni
Active Member
Δημοσιεύσεις: 400
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 04, 2005 3:55 pm
Τοποθεσία: Άθηνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από mamouni »

:bangin:
Όλο λάδι-λάδι... και τηγανίτες τίποτα!
Άβαταρ μέλους
mamouni
Active Member
Δημοσιεύσεις: 400
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 04, 2005 3:55 pm
Τοποθεσία: Άθηνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από mamouni »

Μ' αυτά και μ' αυτά, είμαι πλέον στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσω ότι η Επιτροπή Προστασίας Σπηλαίων έχει νέο, ανανεωμένο και πλήρες φυλλάδιο!!!

Τα μέλη της ΕΠΣ θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε αρχικά τη Χάρις Νικολαϊδου (ΣΠ.ΕΛ.Ε.Ο.) που ανέλαβε όλη τη γραφιστική δουλειά (αν κι όχι γραφίστρια στο επάγγελμα) και μας παρέδωσε ένα εξαιρετικό αποτέλεσμα. Επίσης ένα μεγάλο "ευχαριστώ" στην Κατερίνα Μαλαμά ως εκπρόσωπο της Επιτροπής Εκδόσεων και Εντύπων της ΣΟΕ, που μας μετέδωσε τα "φώτα" της στο θέμα των εντύπων και την Έλενα Λάλου, ως εκπρόσωπο της Επιτροπής Διαδικτυακής Προβολής που το "ανέβασε" στο site της ΣΟΕ.
:kiss:

Επισημαίνω ότι, εν όψη αλλαγών στη ΣΟΕ (λόγω Γενικής Συνέλευσης) το φυλλάδιο δεν θα τυπωθεί προς το παρόν, αλλά θα παραμείνει ως "μακέτα" στα αρχεία της ΣΟΕ. Έτσι μετά τις τελικές αλλαγές που θα διαμορφωθούν: όπως στους συλλόγους (στο φυλλάδιο είναι απλώς ενδεικτικοί) ή πιθανώς στη διεύθυνση και τα στοιχεία επικοινωνίας της ΣΟΕ, θα αναπροσαρμοστεί πριν εκτυπωθεί.

Το φυλλάδιο μπορείτε να το δείτε εδώ: http://www.fhs.gr/uploaded/entypo_prostasia08.pdf
Όλο λάδι-λάδι... και τηγανίτες τίποτα!
Άβαταρ μέλους
elena
Active Member
Δημοσιεύσεις: 1068
Εγγραφή: Τετ Μαρ 23, 2005 12:23 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από elena »

Μπράβο, συγχαρητήρια, παλαμάκια και όλα τα σχετικά :D :D :D
Πάντα τέτοια!
:coffee: Έλενα Λάλου :speleo:
.....
Πάντα στον νου σου νάχεις την Ιθάκη.
Το φθάσιμον εκεί είν' ο προορισμός σου.
Αλλά μη βιάζεις το ταξίδι διόλου....
Απάντηση