Προβολή βίντεο από άσκηση σπηλαιοδιάσωσης

Προγραμματισμός και σχολιασμός των ασκήσεων, ενημερώσεις, νέα και δράσεις της ομάδας Σπηλαιοδιάσωσης.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
giorgos
Active Member
Δημοσιεύσεις: 406
Εγγραφή: Τετ Μαρ 23, 2005 11:12 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Προβολή βίντεο από άσκηση σπηλαιοδιάσωσης

Δημοσίευση από giorgos »

Σας υπενθυμίζουμε την προβολή βίντεο από την τελευταία άσκηση της ΣΠΗΛΑΙΟΔΙΑΣΩΣΗΣ που έγινε στο βάραθρο "Γερμανικό".

Η προβολή θα γίνει στα γραφεία του ΣΕΛΑΣ Πασίωνος 44-46, Ν.Κόσμος, τηλ:210.90.20.171 την Τρίτη 12-4-2005 και ώρα 8 το απόγευμα.

Η είσοδος είναι ελέυθερη σε σπηλαιολόγους και μη...

Σχετική ανακοίνωση υπάρχει και στην υποενότητα
viewtopic.php?t=2
Εικόνα
HARDWARE: Τμήμα του υπολογιστή, το οποίο δέχεται τα χτυπήματά μας όταν το software παρουσιάσει πρόβλημα
Γιάννα
Active Member
Δημοσιεύσεις: 104
Εγγραφή: Τρί Απρ 05, 2005 11:36 am
Επικοινωνία:

Re: Προβολή βίντεο από άσκηση σπηλαιοδιάσωσης

Δημοσίευση από Γιάννα »

και ένα πολυ καλό νέο απο έμενα.

υπομονή μέχρι το βράδυ...

φιλάκια Γιάννα
Άβαταρ μέλους
dim.kar
Active Member
Δημοσιεύσεις: 1056
Εγγραφή: Δευ Μαρ 28, 2005 4:49 pm
Τοποθεσία: Aθήνα

Re: Προβολή βίντεο από άσκηση σπηλαιοδιάσωσης

Δημοσίευση από dim.kar »

Φίλοι και σύντροφοι!

Όσοι από εσάς δεν καταφέρατε να έρθετε στην μάζωξη της Σπηλαιοδιάσωσης την Τρίτη, συγγνώμη αλλά Χ Α Σ Α Τ Ε :!: :!: :!:

Μπορεί μέχρι τώρα να έχουμε βγάλει άλλες δυσκολότερες και άλλες ευκολότερες ασκήσεις, αλλά για πρώτη φορά την άσκηση βιντεοσκόπησε ένας χαρισματικός επαγγελματίας εκονολήπτης και σπηλαιολόγος ο οποίος "ζωγράφισε" για ακόμη μια φορά... Σε βαθμό που ακόμη και οι συμμετέχοντες να αναρωτιούνται: ήμουν κι εγώ εκεί σε αυτά που βλέπω να γίνονται στην οθόνη;

Δεν είναι μόνο οι καταπληκτικές εικόνες, αλλά ο συνδυασμός με μουσική, με εφέ, με .... τι να πω. Και το πιο καταπληκτικό: οι σκηνές (τα παραλειπόμενα) με διάφορα κωμικά εντός και εκτός σπηλιάς: ο Λευτέρης να εκφράζει την άποψη του (την γαμ...), το θύμα να ψάχνει (δεν λέω τι να ψάχνει...), ο Νίκος να χορεύει "αέρινα" πάνω στα σκοινιά... Το ευτύχημα (για όσους δεν παρακολούθησαν) είναι ότι άνοιξε κατάλογος για αντίγραφα DVD οπότε όλο και κάπου θα την δείτε, αν και προσωπικά πιστεύω ότι θα έπρεπε να την προβάλουμε και σε πολύ κόσμο, πχ στην πανελλήνια συνάντηση... Μπράβο Αντρέα, πραγματικά σε ευχαριστούμε (και νομίζω πως μας εκφράζω όλους...)

Στην μάζωξη αυτή είμασταν αρκετοί (αν και θα έπρεπε να είμαστε περισσότεροι). Το καλό είναι ότι οι νέοι σπηλαιολόγοι που βρέθηκαν εκεί άρχισαν να ρωτούν πως μπορούν να συμμετέχουν στην Σπηλαιοδιάσωση...
Και τελικά διαπιστώσαμε (όλοι νομίζω) ότι υπάρχει ένας πυρήνας σπηλαιολόγων (και στην σπηλαιοδιάσωση) με πολύ πολύ όρεξη για δουλειά που μπορεί να κάνει θαύματα!

Νομίζετε όμως ότι η βραδιά μας κύλησε μόνο με αμοιβαία έκφραση συγχαρητηρίων;όχι φυσικά. Όταν έχεις το Νικολαίδη και τον Μητσάκη ως υπεύθυνους, πως μπορεί να γίνει αυτό; Οι οποίοι άρχισαν την κριτική από τον Ζούπη (όχι θα ξέφευγε ο πρόεδρος.... που με κάτι τέτοια προεδριλίκια νομίζει πως θα την γλυτώσει...) περάσαμε σε μία μία ομάδα μέσα στο σπήλαιο (από την ομάδα φορείου, την ομάδα επικοινωνιών, τις ομάδες που αρμάτωσαν) για να τελειώσουμε με το εφορείο και τον σιτιστή, κο Ιατρού...
Το θετικό όπως το είδα: τα ίδια τα μέλη της Σπηλαιοδιάσωσης είχαν διαπιστώσει τα λάθη τους, οπότε την επόμενη φορά, θα ξαναγίνουν σίγουρα λάθη, αλλά λιγότερα...

Από τα κλου της βραδιάς: επειδή εχθρός του καλού είναι το καλύτερο, ο Νίκος επέμενε Μεγάλη Τρίτη να μαζευτούμε για μάθημα. Και το πιο κουφό: εμείς να το συζητάμε! Και το δεύτερο: η ανακοίνωση της Γιάννας, που δυστυχώς με τρώνε τα δάχτυλα μου να γράψω, αλλά δεν μπορώ! Όσοι μπορούν, ας την ρωτήσουν προσωπικά....

Την επόμενη φορά θα είμαστε ακόμη καλύτεροι! Άλλωστε η επόμενη άσκηση θα (ξανα) γίνει (μάλλον) στην Χελιδορέα όπου την προηγούμενη φορά το φορείο δεν βγήκε μέχρι έξω (και μοναδική...). Ε, δεν θα της περάσει...

Δημήτρης Καραγιάννης
Οι σφαλιάρες μερικές φορές αργούν, μα πάντοτε θα 'ρθουν!!!
Γιάννα
Active Member
Δημοσιεύσεις: 104
Εγγραφή: Τρί Απρ 05, 2005 11:36 am
Επικοινωνία:

Re: Προβολή βίντεο από άσκηση σπηλαιοδιάσωσης

Δημοσίευση από Γιάννα »

:wink:

καλημέρα ,

θα μου κάνε τε την τιμή να το ανακοινώσω εγώ αυτό.

όταν θα είναι εντελώς ετοιμό . υπομονη για κανα μήνα ακόμα.

:D φιλακια :D


"Συλλογος Μεγάλος δεν υπάρχει άλλος σαν το Σπ.Ελ.Ε.Ο"
Απάντηση