1η Πανελλήνια συνάντηση σπηλαιοδιάσωσης, ΕΣΕ

Προγραμματισμός και σχολιασμός των ασκήσεων, ενημερώσεις, νέα και δράσεις της ομάδας Σπηλαιοδιάσωσης.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
psbabilh
Active Member
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: Κυρ Απρ 10, 2005 12:32 am
Τοποθεσία: Heraklio, Crete
Επικοινωνία:

1η Πανελλήνια συνάντηση σπηλαιοδιάσωσης, ΕΣΕ

Δημοσίευση από psbabilh »

Γειά σας
πριν μερικές μέρες ένα μέλος του συλλόγου μας έλαβε ενα email σχετικό με την
"1η Πανελλήνια συνάντηση σπηλαιοδιάσωσης", την οποία διοργανώνει η EΣΕ.
Υπάρχει σχετική ενημέρωση στην ΣΟΕ για αυτό? θα συμμετέχει η ομάδα της ΣΟΕ?.
χαιρετισμούς από Κρήτη Παναγιώτης.
...Τιμή σ' εκείνους όπου στην ζωή των
ώρισαν και φυλάγουν Θερμοπύλες...
Κωνσταντίνος Π. Καβάφης
Άβαταρ μέλους
elena
Active Member
Δημοσιεύσεις: 1068
Εγγραφή: Τετ Μαρ 23, 2005 12:23 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από elena »

Το θέμα έχει αναρτηθεί στην Κεντρική Σελίδα της ΣΟΕ.
Για το ποιοι θα λάβουν μέρος όμως δεν ξέρω να στο απαντήσω καθόλου.
:coffee: Έλενα Λάλου :speleo:
.....
Πάντα στον νου σου νάχεις την Ιθάκη.
Το φθάσιμον εκεί είν' ο προορισμός σου.
Αλλά μη βιάζεις το ταξίδι διόλου....
Άβαταρ μέλους
ΣΠΗΛΑΙΟΕΠΑΦΙΚΟΣ
Active Member
Δημοσιεύσεις: 415
Εγγραφή: Δευ Μαρ 28, 2005 8:13 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από ΣΠΗΛΑΙΟΕΠΑΦΙΚΟΣ »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ΠΟΙΑ 1η ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΣΠΗΛΑΙΟΔΙΑΣΩΣΗΣ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ :?:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ΜΗΝ ΜΕ ΓΑΡΓΑΛΑΤΕ :lol: :lol:

ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ, ΣΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ 3-4 ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΣΠΗΛΑΙΟΛΟΓΙΚΕΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ, ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΧΡΟΝΙΑ,

ΥΠΗΡΧΑΝ ΣΤΑ ΕΠΙΣΗΜΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΤΟΥΣ, ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΠΗΛΑΙΟΔΙΑΣΩΣΗΣ ΣΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΠΗΡΑΝ ΜΕΡΟΣ ΜΕΛΗ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΣΥΛΛΟΓΟΥΣ :!:

ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΚΤΙΚΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΣΕ ΣΠΗΛΑΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ Σ.Ο.Ε. ΣΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΕΙ ΜΕΡΟΣ ΜΕΛΗ ΚΑΙ ΤΗΣ Ε.Σ.Ε.

ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΙ ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΧΙΛΙΟΕΙΠΩΜΕΝΑ ΘΕΜΑΤΑ ΜΕ ΜΕΤΕΦΡΑΣΜΕΝΑ ΕΓΧΕΙΡΙΔΙΑ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΕΞΑΝΤΛΗΣΕΙ ΄΄ΚΑΥΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΟΡΓΑΝΩΣΗΣ΄΄

ΑΛΛΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΗ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ :b-b:

ΚΑΙ ΚΑΛΟΥΝ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ .....ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΟΡΓΑΝΩΣΟΥΝ :bangin:
''Ο ΜΗ ΑΔΙΚΩΝ, ΟΥΔΕΝΟΣ ΔΕΙΤAI ΝΟΜΟΥ'' ΠΛΑΤΩΝ
Άβαταρ μέλους
caspex
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 994
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 24, 2005 8:11 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από caspex »

ΣΠΗΛΑΙΟΕΠΑΦΙΚΟΣ έγραψε:ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ, ΣΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ 3-4 ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΣΠΗΛΑΙΟΛΟΓΙΚΕΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ, ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΧΡΟΝΙΑ
Η πρώτη συνάντηση ομάδων σπηλαιοδιάσωσης κατα την διάρκεια Πανελλήνιας Σπηλαιολογικής Συνάντησης έγινε το 2001, στην 4η Παννελλήνια που οργάνωσε ο ΣΕΛΑΣ (να παινέψουμε και το σπίτι μας ;-) )
Κώστας Αδαμόπουλος
______________
Ανοικτό Σπηλαιολογικό Εγχειρίδιο
Άβαταρ μέλους
giorgos
Active Member
Δημοσιεύσεις: 406
Εγγραφή: Τετ Μαρ 23, 2005 11:12 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από giorgos »

Εντάξει ρε Γιώργο . . . μην τα παίρνεις και συ όλα της μετρητής. Η ΕΣΕ κάνει την πρώτης της πανελλήνια συνάντηση. Αύριο μπορεί να κάνει και η ΣΟΕ την πρώτη πανελλήνια σπηλαιοδιάσωσης σαν ΣΟΕ κλπ-κλπ-κλπ. Δεν μιλάνε γενικά τα παιδιά. Αμάν πια . . .όλα σε ενοχλούνε :lol: :lol: :lol:
Εικόνα
HARDWARE: Τμήμα του υπολογιστή, το οποίο δέχεται τα χτυπήματά μας όταν το software παρουσιάσει πρόβλημα
Άβαταρ μέλους
Stelios Zacharias
Active Member
Δημοσιεύσεις: 537
Εγγραφή: Δευ Απρ 04, 2005 2:40 pm
Τοποθεσία: Athens
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Stelios Zacharias »

Αυτό που λείπει σήμερα από το σκηνικό και μου φέρνει ιδιαίτερα μεγάλη λύπη :wink: , είναι ένα Πανελλήνιο ΦΕΣΤΙΒΑΛ Σπηλαιοδιάσωσης, με κιθάρες, φωτιές το βράδυ και τραγούδι.


και για να σωβαρευτούμε λίγο:

Εγώ αναρωτιέμαι πως γίνεται να απέχει ένας σύλλογος από την πραγματικά πανελλήνια άσκηση σπηλαιοδιάσωσης φέτος τον Ιούνη και μετά ο ίδιος σύλλογος να δείχνει πως τον ενδιαφέρει το θέμα τόσο ώστε να θέλει να διοργανώσει πανελλήνια συνάντηση τον Σεπτέμβρη.

Για να σωβαρευτούμε λίγο.

Είμαστε τρεις και ο κούκος στην Ελλάδα που ασχολούνται με σπηλαιολογία και κάποιοι σπαταλάνε πόρους και ανθρώπινους και φυσικούς οργανώνωντας πλεοναστικές και διασπαστικές συναντήσεις αντί να ασχολούνται με τις ήδη θεσμοθετημένες πανελλήνιες δράσεις της σπηλαιοδιάσωσης; Ντροπή!
Άβαταρ μέλους
jbg
Active Member
Δημοσιεύσεις: 354
Εγγραφή: Τρί Οκτ 24, 2006 4:01 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από jbg »

Stelios Zacharias έγραψε:Εγώ αναρωτιέμαι πως γίνεται να απέχει ένας σύλλογος από την πραγματικά πανελλήνια άσκηση σπηλαιοδιάσωσης φέτος τον Ιούνη και μετά ο ίδιος σύλλογος να δείχνει πως τον ενδιαφέρει το θέμα τόσο ώστε να θέλει να διοργανώσει πανελλήνια συνάντηση τον Σεπτέμβρη.
ειναι οντως αποριας αξιον, ειδικα οταν προκειται για την σπηλαιοδιασωση και οχι απλα την σπηλαιολογια.
χωρουν ανταγωνισμοι, εγωισμοι και διασπασεις στην σπηλαιοδιασωση?
το θεωρω τουλαχιστον παραλογο...

Αυτό που λείπει σήμερα από το σκηνικό και μου φέρνει ιδιαίτερα μεγάλη λύπη :wink: , είναι ένα Πανελλήνιο ΦΕΣΤΙΒΑΛ Σπηλαιοδιάσωσης, με κιθάρες, φωτιές το βράδυ και τραγούδι.
ειναι αυτο ακριβως που θα ονειρευομουν ως θυμα που περιμενει πεινασμενο στο κρυο να το διασωσουν!!! 8)
εχω υψοφοβία, έχω κλειστοφοβία, κάνω σπηλαιολογία
Γιάννης Τριανταφύλλης - Φ.Ο.Σ.
Απάντηση