S.P.A.: Έκθεση φωτογραφίας της Ξένιας Γεωργοπούλου.

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Ξένια Γεωργοπούλου
Active Member
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 26, 2008 11:43 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

S.P.A.: Έκθεση φωτογραφίας της Ξένιας Γεωργοπούλου.

Δημοσίευση από Ξένια Γεωργοπούλου »

Αν δεν έχετε κάτι καλύτερο να κάνετε τη Δευτέρα μετά τις εκλογές (5 Οκτωβρίου) και είστε στην Αθήνα, σας προσκαλώ, ω λουτρόβιοι και λουτρόφιλοι, στα εγκαίνια της ατομικής μου έκθεσης φωτογραφίας με τίτλο S.P.A. (Sanitas Per Aquam) στο Αγγέλων Βήμα, Σατωβριάνδου 36, πολύ κοντά στην Ομόνοια, στις 9 το βράδυ. Θα χαρώ να σας δω!!
Είμαι νίντζα, και το κέφι μου θα κάνω!
Άβαταρ μέλους
Χρήστος Δ. Τσατσαρώνης
Active Member
Δημοσιεύσεις: 255
Εγγραφή: Τρί Μαρ 29, 2005 4:25 pm
Τοποθεσία: Εξάρχεια, Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Χρήστος Δ. Τσατσαρώνης »

Η έκθεση ξεκίνησε απόψε. Στο κέντρο της Αθήνας, σε πολύ "ζωντανή" γειτονιά και σε πολύ ωραίο χώρο ("Αγγέλων Βήμα").
Τα έργα είναι εντυπωσιακά!
Πλήθος φιλότεχνων (σπηλαιολόγων και μη) είχε συρρεύσει. Τις επόμενες ημέρες αναμένεται το αδιαχώρητο!
Σπεύσατε, λειτουργεί από το πρωί.

Συγχαρητήρια Κυρία Καθηγητά!

Μπράβο Ξένια!


Εικόνα Εικόνα Εικόνα

Εικόνα Εικόνα Εικόνα

Τελικά, είναι όπως το είχαμε πει - δυο χρόνια πριν ήτανε; - πάνω από τα νερά του υπόγειου ποταμού, στη Αγία Τριάδα, στην Κάρυστο, όταν σε είδα να... φωτογραφίζεις:

"Ars longa, vita brevis " (Λατινικά), πρωτότυπο (Ελληνικά/Ιπποκράτης): "Ο βίος βραχύς, η δε τέχνη μακρή".

Χρήστος Δ. Τσατσαρώνης
Εξάρχεια, Αθήνα
Τούτη η γης που την πατούμε
όλοι μέσα θε να μπούμε

www.badsadstories.blogspot.com
Άβαταρ μέλους
Ξένια Γεωργοπούλου
Active Member
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 26, 2008 11:43 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Ξένια Γεωργοπούλου »

Χρήστο μου,
Σ' ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια και για το... ρεπορτάζ (σ' ευχαριστώ για τη σκέψη σου να βγάλεις φωτογραφίες -περιττό να σου πω πως εγώ δεν τράβηξα ούτε μία από τα εγκαίνια)!! Και χάρηκα πολύ (και με τιμά ιδαίτερα) που πέρασες παρά τον περιορισμένο χρόνο σου!!
Ευχαριστώ κι όλους τους φίλους σπηλαιολόγους που έδωσαν ζωηρό παρόν στα εγκαίνια!
Παιδιά, τελικά το "Αγγέλων Βήμα" είναι μεν ανοιχτό 10 το πρωί με 10 το βράδυ, αλλά η έκθεση είναι από τις 6 το απόγευμα (μέχρι την 1η Νοεμβρίου). Όσοι περάσετε να τη δείτε πάρ' τε με, αν θέλετε, ένα τηλέφωνο (6977930425), ή γράψτε κανένα σχόλιο εδώ. Μ' ενδιαφέρει η γνώμη σας!
Πολλά φιλιά!
Είμαι νίντζα, και το κέφι μου θα κάνω!
Απάντηση