"ΘΗΣΕΑΣ" Σχολείο Φαραγγιών επιπέδου Μύησης.

Διαβάστε θέματα σχετικά με την Εκπαίδευση στο Canyoning.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
agelos
Active Member
Δημοσιεύσεις: 154
Εγγραφή: Τετ Μαρ 15, 2006 2:40 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

"ΘΗΣΕΑΣ" Σχολείο Φαραγγιών επιπέδου Μύησης.

Δημοσίευση από agelos »

Ο εξερευνητικός σύλλογος Σπηλαίων και Φαραγγιών "ΘΗΣΕΑΣ", οργανώνει
σχολείο ΜΥΗΣΗΣ ΦΑΡΑΓΓΙΩΝ (Α' ΒΑΘΜΟΥ).

Στη σχολή θα είναι εκπαιδευτές οι Άγγελος Βλαχόπουλος και Νίκος
Μουτζούρης initiateur στο canyoning.
Η έναρξη του σχολείου είναι στις 11/2/2011 και η λήξη στις 20/2/2011 και θα περιλαμβάνει έξι ημέρες δραστηριοτήτων.

Η εκπαίδευση θα είναι σύμφωνη με την ύλη και τον κανονισμό εκπαίδευσης της Σ.Ο.Ε.
Άγγελος Βλαχόπουλος
Άβαταρ μέλους
Νικόλαος
Active Member
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Παρ Φεβ 29, 2008 10:12 pm

Δημοσίευση από Νικόλαος »

Θα παρακαλούσαμε την διαχείριση της κοινότητας να μεταφέρει το παραπάνω μήνυμα στον τομέα εκπαίδευση των φαραγγιών και να διαγράψει το μήνυμα μου.

Ευχαριστώ.
Μουτζούρης Νικόλαος, Θησέας
Άβαταρ μέλους
Νίκος Χαρίτος
Active Member
Δημοσιεύσεις: 640
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 18, 2005 3:50 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από Νίκος Χαρίτος »

Με την ευκαιρία να παρατηρήσω κι εγώ οτι οι ανακοινώσεις σχολών τόσο σπηλαιολογίας όσο και canyoning πρέπει κανονικά να αναρτώνται στις ομάδες "Εκπαίδευση" και όχι στα "Νέα των συλλόγων".
Άβαταρ μέλους
Παναγιώτης
Active Member
Δημοσιεύσεις: 588
Εγγραφή: Τρί Οκτ 25, 2005 10:06 am

Δημοσίευση από Παναγιώτης »

Προφανώς Νίκο μου οι σύλλογοι χρειάζονται εκπαίδευση για το που να τοποθετούν τα νέα τους περί εκπαίδευσης. Τι να πει κανείς; Μια ζωή μας παιδεύουν οι απαίδευτοι εκπαιδευτές. :mrgreen:
Παναγιώτης Παπαϊωάννου / Σ.ΕΛ.Α.Σ.
Άβαταρ μέλους
agelos
Active Member
Δημοσιεύσεις: 154
Εγγραφή: Τετ Μαρ 15, 2006 2:40 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από agelos »

Παναγιώτης έγραψε: Τι να πει κανείς; Μια ζωή μας παιδεύουν οι απαίδευτοι εκπαιδευτές. :mrgreen:
Μετά από σοβαρή συζήτηση με τον Νικόλαο και παίρνοντας πλήρως την ευθύνη των πράξεών μου αγαπητέ Παναγιώτη, έχω ήδη αποκόψει μία φάλαγγα από το μικρό μου δάκτυλο! :hehe: :hehe: :hehe: :hehe: :hehe:
Άγγελος Βλαχόπουλος
Άβαταρ μέλους
geoski
Active Member
Δημοσιεύσεις: 210
Εγγραφή: Τετ Φεβ 08, 2006 11:48 am
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από geoski »

Παναγιώτης έγραψε:Προφανώς Νίκο μου οι σύλλογοι χρειάζονται εκπαίδευση για το που να τοποθετούν τα νέα τους περί εκπαίδευσης. Τι να πει κανείς; Μια ζωή μας παιδεύουν οι απαίδευτοι εκπαιδευτές. :mrgreen:
Αγαπητέ συμμαθητή μου Πάνο, άσε τώρα τα σχόλια & τις υποδείξεις, φόρα τον εξοπλισμό σου & πάμε να κάνουμε κανένα φαράγγι πριν σκουριάσουμε…
Εικόνα
[/img]
Η ζωή είναι πολύ σύντομη... Συγχώρα γρήγορα, Αγάπα αληθινά & ζήσε Ασταμάτητα !!!
Άβαταρ μέλους
Παναγιώτης
Active Member
Δημοσιεύσεις: 588
Εγγραφή: Τρί Οκτ 25, 2005 10:06 am

Δημοσίευση από Παναγιώτης »

Φίλε Άγγελε,

ήταν που ήταν μικρό, τώρα θα απόγινε. Πάντως, επειδή οι φάλαγγες των δακτύλων έχουν πεπερασμένο αριθμό, μπορώ να προτείνω ως τιμωρία ή έστω ένδειξη μεταμέλειας την φάλαγγα στα πόδια. :mrgreen:

Φίλε Γιώργο,

Σκουριά = οξείδωση = η διάβρωση (ιδίως μη ευγενών) μετάλλων μέσω της επαφής τους με υγρασία (η χαρακτηριστικότερη έκφανση της οποίας είναι φυσικά το νερό αυτό καθεαυτό).

Σκουριάζω = οξειδώνομαι κατόπιν επαφής με νερό ή υγρασία.

Λαμβάνοντας υπόψη τα παραπάνω, είσαι σίγουρος ότι είναι καλή ιδέα το να κάνεις φαράγγια με σκοπό το να ξεσκουριάσεις; Εγώ θα συνιστούσα αγώνες με καμήλες στην έρημο.

Αλήθεια, το κότερό σου για να ξεσκουριάσει το ρίχνεις στο νερό; :mrgreen:
Παναγιώτης Παπαϊωάννου / Σ.ΕΛ.Α.Σ.
Απάντηση