Φαράγγι Μύλων

Εξερευνήσεις, αρματώματα, βελτιώσεις, επαναλήψεις και σχόλια... Ότι έχει να κάνει με τα φαράγγια!
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
agelos
Active Member
Δημοσιεύσεις: 154
Εγγραφή: Τετ Μαρ 15, 2006 2:40 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Φαράγγι Μύλων

Δημοσίευση από agelos »

Παραθέτω το άρθρο στη σελίδα μας για τις κατολισθήσεις στο φαράγγι όπως τις είδαμε την Κυριακή 1/3/15.
http://thiseas.org/2015/03/02/%CE%BA%CE ... -28022015/
Άγγελος Βλαχόπουλος
Άβαταρ μέλους
Παναγιώτης
Active Member
Δημοσιεύσεις: 588
Εγγραφή: Τρί Οκτ 25, 2005 10:06 am

Re: Φαράγγι Μύλων

Δημοσίευση από Παναγιώτης »

Μπράβο ρε Άγγελε. Όχι μόνο για την ενημέρωση που σίγουρα είναι πολύ σημαντική αλλά και για το ότι είσαι ο πρώτος εδώ και πολύ καιρό που γράφει στο φόρουμ. Άντε μπας και το ξαναζωντανέψουμε.
Παναγιώτης Παπαϊωάννου / Σ.ΕΛ.Α.Σ.
Άβαταρ μέλους
mtsop
Active Member
Δημοσιεύσεις: 101
Εγγραφή: Τετ Αύγ 12, 2009 11:50 am
Τοποθεσία: Μελίσσια

Re: Φαράγγι Μύλων

Δημοσίευση από mtsop »

Κάτι μου λέει ότι μάλλον θα διορθωθεί η κατάσταση το ΣΚ
Μιχάλης Τσόπελας
Άβαταρ μέλους
Παναγιώτης
Active Member
Δημοσιεύσεις: 588
Εγγραφή: Τρί Οκτ 25, 2005 10:06 am

Re: Φαράγγι Μύλων

Δημοσίευση από Παναγιώτης »

Συγνώμη αλλά ή δεν κατάλαβα κάτι ή το λινκ διαφημίζει μια επί πληρωμή δραστηριότητα κάποιας εταιρίας. :roll: :?
Παναγιώτης Παπαϊωάννου / Σ.ΕΛ.Α.Σ.
Άβαταρ μέλους
mtsop
Active Member
Δημοσιεύσεις: 101
Εγγραφή: Τετ Αύγ 12, 2009 11:50 am
Τοποθεσία: Μελίσσια

Re: Φαράγγι Μύλων

Δημοσίευση από mtsop »

Ορθά κατάλαβες, θα πάει η εταιρία και αν θέλει να το διασχίσουν θα πρέπει να κάνουν διορθώσεις (αν χρειάζονται).
Που το περίεργο;
Μιχάλης Τσόπελας
Άβαταρ μέλους
Παναγιώτης
Active Member
Δημοσιεύσεις: 588
Εγγραφή: Τρί Οκτ 25, 2005 10:06 am

Re: Φαράγγι Μύλων

Δημοσίευση από Παναγιώτης »

Μπα τίποτα, απλά δεν έχω συνηθίσει να βλέπω παραπομπές σε επαγγελματικά σάιτ μέσα στο φόρουμ πράγμα που δεν μου αρέσει καθόλου όπως άλλωστε γνωρίζεις.

Το ότι έχουν προγραμματίσει την εξόρμηση δεν σημαίνει ότι θα φτιάξουν και το αρμάτωμα. Ενδέχεται, εφ' όσον ενημερώθηκαν για την κατάσταση να πάνε σε άλλο φαράγγι. Επί της ουσίας, ο πρώτος που θα πάει θα πρέπει να κουβαλάει μαζί αρκετά υλικά (εκτός και αν κάποιος ρωτήσει την εταιρία αν πήγε και τι διορθώσεις έκανε).
Παναγιώτης Παπαϊωάννου / Σ.ΕΛ.Α.Σ.
Άβαταρ μέλους
mtsop
Active Member
Δημοσιεύσεις: 101
Εγγραφή: Τετ Αύγ 12, 2009 11:50 am
Τοποθεσία: Μελίσσια

Re: Φαράγγι Μύλων

Δημοσίευση από mtsop »

Παναγιώτης έγραψε:... Ενδέχεται, εφ' όσον ενημερώθηκαν για την κατάσταση να πάνε σε άλλο φαράγγι...
Και που ξέρεις ότι έχουν ενημερωθεί; Επειδή γράφτηκε εδώ δε σημαίνει ότι το έχουν διαβάσει.

Η παραπομπή δεν έγινε για να κάνω διαφήμιση στην εν λόγω εταιρία, απλά για να δείξω ότι κάποιοι σχεδιάζουν να πάνε.
Μιχάλης Τσόπελας
Άβαταρ μέλους
Παναγιώτης
Active Member
Δημοσιεύσεις: 588
Εγγραφή: Τρί Οκτ 25, 2005 10:06 am

Re: Φαράγγι Μύλων

Δημοσίευση από Παναγιώτης »

Μη το παιδεύουμε. "Εφ' όσον" σημαίνει "αν". Δεν έγραψα ότι έχουν ενημερωθεί, έγραψα ότι αν έχουν ενημερωθεί ενδέχεται να πάνε σε άλλο φαράγγι άρα δεν πρέπει κανείς να επαναπαυθεί.

Δεν υπονοώ ότι το ανάρτησες για να κάνεις διαφήμιση (εκτός αν δουλεύεις εσύ ή κάποιος συγγενής ή φίλος σου εκεί πράγμα που ειλικρινά δεν γνωρίζω και δεν νομίζω). Όμως μπορούσες απλά να γράψεις ότι θα πάει τότε μια εταιρεία που κάνει καταβάσεις επί πληρωμή χωρίς να αναφέρεις ποια ή να βάλεις κάποιο link ή τουλάχιστον εγώ έτσι θα έκανα. Τέλος πάντων, εγώ το τελειώνω εδώ γιατί μας βλέπω στις αντιλογίες. Αν μας διαβάσει και κανείς γιατί μου φαίνεται ότι μόνο ο Άγγελος, εσύ κι εγώ μπαίνουμε στο φόρουμ. :(

Άγγελε χίλια συγνώμη! :( :oops:
Παναγιώτης Παπαϊωάννου / Σ.ΕΛ.Α.Σ.
Άβαταρ μέλους
agelos
Active Member
Δημοσιεύσεις: 154
Εγγραφή: Τετ Μαρ 15, 2006 2:40 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Φαράγγι Μύλων

Δημοσίευση από agelos »

Το φαράγγι δεν έχει κάποιο σοβαρό πρόβλημα. Μπορείς να το κατέβεις όπως είναι (έτσι μας είπαν). Προβλήματα είχε μάλλον κι από πρίν γιατί δεν θα έλεγα ότι δεν θέλει τα "μαζέματά" του!
Άγγελος Βλαχόπουλος
Άβαταρ μέλους
agelos
Active Member
Δημοσιεύσεις: 154
Εγγραφή: Τετ Μαρ 15, 2006 2:40 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Φαράγγι Μύλων

Δημοσίευση από agelos »

Στις 15/4/15 κατεβήκαμε το φαράγγι κάνοντας διάφορες βελτιώσεις. Τα σχετικά με τις αλλαγές και την κατάσταση του Φαραγγιού, μπορείτε να δείτε στη σελίδα μας. Μπορείτε αν θέλετε επίσης να δείτε και κάποιες βελτιώσεις που κάναμε στο Φλάμπουρο.http://thiseas.org/
Άγγελος Βλαχόπουλος
Απάντηση